Gdzie warto szukać używanego samochodu?

Kiedy chcemy kupić samochód, zwykle w pierwszej kolejności zaglądamy do portfela. Od jego zasobności zależy, na jaką maszynę się zdecydujemy. Marka nie zawsze jest głównym czynnikiem, na jaki zwracamy uwagę, ponieważ podstawowa rozterka tyczy się tego, czy sięgniemy po auto nowe lub używane. Ta druga opcja ma w Polsce wielu zwolenników. Jeśli więc chcemy mieć sprawny pojazd taniej, powinniśmy zastanowić się, skąd ów używany samochód wziąć. Życie podsuwa trzy podstawowe opcje: zakup od prywatnego właściciela, zakup w autokomisie lub w salonie dealera.

Decydując się na kupno używanego samochodu od jego właściciela, niestety musimy liczyć się z tym, że nie zostaniemy przez niego potraktowani uczciwie. Ten sposób nabycia pojazdu z drugiej ręki jest najgorzej oceniany przez ekspertów, a opinie wielu nabywców niestety to potwierdzają. Wiele osób chce pozbyć się kłopotu w postaci wysłużonego i kiepsko utrzymanego pojazdu, choć lukrują rzeczywistość, zachwalając jego plusy. Nieco lepiej sprawy się mają, gdy chodzi o autokomis, choć tam też nie brakuje pułapek. Czasami na sprzedaż wystawia się auta w bardzo złym stanie technicznym.

Gwarancje udzielane przez komisy są bardzo ograniczone czasowo i wynoszą na przykład dwa tygodnie. Dziwnym trafem, krótko po upływie gwarancji z samochodem zaczynają się dziać rzeczy dziwne. Nie ma w tym względzie reguły, bo część komisów jest solidna i uczciwa, ale z trzech opcji najlepszą jest salon aut używanych prowadzony przez dealera. Kupujemy bowiem pojazd z pełną dokumentacją, realną gwarancją zależną od wieku auta i jego przebiegu, a także poddany dokładnym przeglądom przed wystawieniem na sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *