Kredyt na samochód

Zaciągnięcie kredytu to często najlepsza opcja, aby wymienić auto na nowy, a przynajmniej nowszy, model. Szczególne zainteresowanie taką formą finansowania widać wśród inwestorów, mających odłożoną pewną kwotę. Jest ona jednak niewystarczająca do zakupu wybranego modelu. Można wówczas wpłacić część, a resztę uregulować chociażby za rok. To popularna, ale bynajmniej nie jedyna, opcja kredytu samochodowego. Inne polegają chociażby na standardowym comiesięcznym spłacaniu rat. Specyficzną, choć z pewnością wartą rozważenia możliwością, pozostaje tak zwany kredyt balonowy. Kredytobiorca może skorzystać z niskiego oprocentowania, ale na koniec obowiązywania umowy musi być przygotowany na zapłacenie sporej części wartości samochodu, określonej w momencie zakupu auta.

Przed zaciągnięciem kredytu należy porównać różne oferty. W zależności od kredytodawcy warunki spłaty mogą się od siebie dosyć znacząco różnić. Począwszy od wysokości oprocentowania, przez koszty dodatkowe, aż po okres spłaty zadłużenia czy konieczność wniesienia wkładu własnego. Na szczęście banki są przygotowane na współpracę z klientami o różnych możliwościach finansowych. Oferty można sprawdzić w internecie, choć wielu kredytobiorców decyduje się na skorzystanie ze wsparcia doradcy finansowego.

Dobrą informacją jest na pewno to, że kredyt samochodowy można zaciągać zarówno na zakup nowego, jak również używanego auta. Wpływa to na popularyzowanie tej formy finansowania zakupu pojazdów. Polacy bowiem od lat kupują głównie samochody używane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *