Kryteria wyboru auta z drugiej ręki

Inwestycja w używany samochód to dla wielu z nas jedyny sposób na to, by cieszyć się czterema kółkami, ponieważ na nową maszynę zwyczajnie nas nie stać. Jednak nie każdy wie, na jakie kryteria zwrócić uwagę, decydując się na taki pojazd. Przede wszystkim musimy mieć na względzie wiek pojazdu. Nie mówi on wszystkiego, ale powie sporo. Im starszy pojazd, tym większe prawdopodobieństwo zużycia podzespołów oraz karoserii. Dlatego wiekowym autom należy przyglądać się z dużą uwagą. Kwestia kolejna to marka. Jedne bowiem znoszą upływ czasu lepiej, a inne gorzej.

Zdaniem wielu specjalistów, nawet po ponad 20 latach użytkowania w dobrej kondycji są pojazdy marek niemieckich – oczywiście pod warunkiem, że były zadbane. Ople, BMW czy Volkswageny są jednymi z najczęściej kupowanych samochodów używanych i mają wysoki współczynnik użyteczności przez kolejne lata eksploatacji. Szczególnie, jeśli były wcześniej poddawane modernizacjom. Kryterium kolejne to typ napędu. Wiele opinii sugeruje, że napęd typu diesel niewiele traci na jakości po latach jazdy, choć trudno tu o uniwersalną zasadę.

Kolejna kwestia, o której trzeba pamiętać to historia auta. Przymiotnik „bezwypadkowy” w opisie oferty jest bardzo ważny, ale warto mieć wgląd w pełną historię pojazdu. Najtrudniej o to przy kupnie auta od właściciela prywatnego. Kupując je u dealera, możemy być w miarę spokojni o rzetelną dokumentację. Klienci lubią, gdy nabyty używany samochód miał dotąd tylko jednego posiadacza. Jeśli nie przechodził z rąk do rąk, zazwyczaj świadczy to dobrze o jego walorach użytkowych i kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *