Poleasingowe auta

Auto po leasingu to często wielka gratka dla kupującego. Szukając samochodu firmowego bądź na takiego własny użytek, chętnie wybierają pojazdy poleasingowe. Ich zakup nie oznacza bowiem obaw o historię samochodu. W ofertach komisów i dealerów znaleźć można auta o niewielkim przebiegu, utrzymane w dobrym stanie technicznym oraz pochodzące z atrakcyjnych roczników. Taki samochód bez większego problemu udaje się również nabyć przez internet.

Kupując samochód poleasingowy, nie należy obawiać się, że zostanie się oszukanym. Na rynku motoryzacyjnym znane są różnego rodzaju sposoby naginania obrazu rzeczywistości, w tym wypadku poprawiania wyglądu czy przebiegu samochodu. Nie dotyczy to jednak samochodów poleasingowych. W ich przypadku sprzedającym pozostaje na ogół firma specjalizująca się w leasingowaniu przedmiotów. Dba ona o swoje dobra, a klientom zapewnia wysoką jakość usług. Wpływa to bowiem na jej wizerunek i kolejne zlecenia. Zatem samochód poleasingowy można kupić z większym spokojem. A ponadto niejednokrotnie udaje się wynegocjować naprawdę interesujące warunki umowy.

Wśród samochodów poleasingowych wyróżnia się dwie podstawowe kategorie. Jedną są pojazdy, stanowiące wcześniej przedmiot długoterminowej umowy, która już wygasła. Drugą natomiast tak zwane samochody odebrane. Chodzi o auta, które trafiły ponownie na rynek, ponieważ leasingobiorca nie wywiązywał się z warunków umowy. Kupujący wolą jednak ten pierwszy rodzaj samochodów. Są na ogół starsze, ale o wiele łatwiej określić ich przeszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *