Poleasingowe samochody

Jak każde rozwiązanie, tak również i poleasingowe samochody mają swoje wady i zalety. Słuchając jednak specjalistów, na co dzień zajmujących się rynkiem motoryzacyjnym, można odnieść wrażenie, że zakup takiego pojazdu często jest korzystny. Zwłaszcza jeżeli kupujący wie, na co zwrócić uwagę.

Pełna dokumentacja to podstawa. W przypadku samochodów poleasingowych na ogół nie ma z nią problemów. Zdarzają się jednak wyjątki, jak chociażby auta odebrane leasingobiorcy przed czasem i wbrew jego woli. Taka osoba może wówczas utrudniać skompletowanie wszystkich dokumentów, co z kolei uniemożliwia pełne rozeznanie w historii samochodu. To jednak wyjątki. Większość dostępnych do kupienia samochodów poleasingowych ma czyste konto, a wszelkie naprawy i uszkodzenia zostały dokładnie opisane. Potencjalny kupiec ma zatem możliwość rozważenia wszelkich za i przeciw przed podjęciem decyzji. Opłaca się szukać samochodów, które mają mały przebieg. Czynnik ten sprawdza większość kupujących. Decydując się na auto poleasingowe, nabywca ma jednak przekonanie graniczące z pewnością, że licznik pokazuje liczbę faktycznie pokonanych przez samochód kilometrów. Firmom specjalizującym się w świadczeniu usług leasingowych nie zależy na oszukiwaniu klientów. Wiedzą one bowiem, że takie praktyki mogą okazać się bardzo szkodliwe dla wizerunku.

Kupując samochód poleasingowy, można liczyć na sprzyjające prawo podatkowe. Pozwala ono bowiem nabywać tego rodzaju pojazd bez konieczności sporządzania umowy kupna-sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *