Samochody poleasingowe

Niektórzy leasingobiorcy decydują się na zatrzymanie samochodu, na który właśnie wygasła umowa z firmą leasingującą. Jednak z uwagi, że najczęściej w leasing samochody biorą firmy, dosyć szybko auta te trafiają ponownie na sprzedaż. Przedsiębiorcy wolą sprzedać dotychczasowy model i nabyć coś nowszego. Zakupem aut poleasingowych interesuje się natomiast wielu kupujących. Zalet takiej decyzji jest bowiem sporo.

Przede wszystkim nie kupuje się kota w worku. Samochody leasingowane muszą posiadać rzetelnie prowadzony wykaz wszelkich napraw oraz serwisów. Ich stan techniczny jest na bieżąco kontrolowany. Poza tym zdecydowana większość samochodów branych w leasing pochodzi z salonów samochodowych. Nietrudno zatem określić ich źródło pochodzenia. A ponadto z uwagi na standardowe zapisy umów leasingowych takie samochody w chwili sprzedaży mają na ogół od dwóch do czterech lat. W polskich realiach auta w takim wieku określa się jako bardzo atrakcyjne. Jasne pochodzenie oraz wiarygodna historia pojazdów poleasingowych to w oczach ich potencjalnych kupców wielka zaleta.

Dodatkowym, choć w oczach wielu przedsiębiorców niezwykle ważnym, bonusem pozostaje szansa zakupu omawianego tu rodzaju samochodów na fakturę. Dzięki temu firmy mogą liczyć na możliwość odliczenia od podatku, co bywa czynnikiem determinującym podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie. Z uwagi na nieustannie zwiększającą się liczbę aut poleasingowych na polskim rynku oraz łatwość ich namierzenia, w komisach, w internecie i u dealerów, z pewnością będą one jeszcze długo chętnie wybierane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *