Samochody używane leasing

Leasing, jako forma finansowania zakupu auta, zdążył się już na dobre zadomowić w Polsce. Szczególnie chętnie korzystają z niego firmy, ale zyskuje na znaczeniu również wśród klientów prywatnych. Co ciekawe, obecnie można w ten sposób finansować także zakup aut używanych, co jest niewątpliwie ukłonem w stronę zdecydowanej większości Polaków.

Nad Wisłą wciąż przeważają samochody kupowane z drugiej ręki. Sprzedawcy oraz podmioty na co dzień zajmujące się finansowaniem dostrzegają ten trend. W efekcie pojawiają się coraz częściej oferty leasingowania kupna samochodu używanego. Nie jest jednak tak, że każdy kupujący znajdzie leasingodawcę na kupowane auto. Główną przeszkodą jest znaczny wiek samochodu. Firmie zajmującej się leasingiem nie zależy na tym, aby stać się faktycznym właścicielem starego pojazdu o niewielkiej wartości. Jej przedstawiciele będą zapewne także nalegać na sprawdzenie źródła pochodzenia samochodu i na pewno sprawdzą poprzedniego właściciela, aby upewnić się, że wszelkie aspekty transakcji są zgodne z prawem. Poza tym leasingobiorca, chcący kupić auto używane, powinien liczyć się z koniecznością wniesienia wyższej opłaty początkowej.

Mimo konieczności spełnienia wyżej wymienionych obowiązków, leasing na samochody używane zapewne będzie zyskiwał na znaczeniu wśród polskich inwestorów. Ułatwi im bowiem finansowanie zakupu, jak również pozwoli korzystać z atrakcyjnego oprocentowania. Biorąc pod uwagę, że Polacy kupują coraz młodsze samochody, uzyskanie zgody na leasing na pewno nie będzie trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *