Samochody używane od dealera

Salon samochodowy to miejsce kojarzone głównie z nowymi autami. A jednak jego klientami są również osoby, szukające aut używanych. Okazuje się bowiem, że wielu dealerów chętnie podejmuje się sprzedaży aut używanych. W ten sposób uzupełniają ofertę komisów, giełd samochodowych czy prywatnych właścicieli, ogłaszających się chociażby w internecie.

Niejeden kupujący już zdążył się przekonać do zakupu samochodu używanego od renomowanego dealera. Przede wszystkim dlatego, że auta sprzedawane w ten sposób przechodzą bardzo dokładne kontrole. Dotyczą one nie tylko aktualnego stanu technicznego, ale również historii konkretnego pojazdu. Przyjętą praktyką jest chociażby zakup samochodów, pochodzących z polskich salonów.

Dealer może handlować samochodami, które wcześniej służyły do jazd próbnych i demonstrowania modelu klientom. W jego ofercie znajdują się również pojazdy odkupione od klientów, którzy w jego salonie kupili nowszy model. Poza tym skupuje on samochody także od innych osób. Zawsze jednak zakup poprzedzony jest dokładną weryfikacją pochodzenia auta oraz sprawdzeniem jego sprawności. Następnie dokonuje się oceny, czy opłaca się usuwać ewentualne usterki. Jeżeli nie, dealer rezygnuje z zakupu. Taka dokładność korzystnie wpływa na wizerunek samochodów używanych. Kupcy chętnie kierują swoje kroki do renomowanego salonu, ponieważ chcą wiedzieć, za co płacą. Liczą na większą uczciwość niż chociażby na giełdzie samochodowej. I często wychodzą, a raczej wyjeżdżają, zadowoleni z transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *