Samochody używane

Trendy na rynku motoryzacyjnym zmieniają się, choć rzadko kiedy zmiany te przybierają gwałtowną, dającą się łatwo zauważyć postać. Zachodzą powoli, widoczne są na ogół w podsumowaniach roku czy danych statystycznych za dany okres. Od około dwóch lat można na ich podstawie dostrzec chociażby wzrost zainteresowania Polaków samochodami nowymi. Niemniej jednak auta używane wciąż dominują i nie zanosi się, by coś miało zagrozić ich pozycji. Przede wszystkim dlatego, że na zakup nowego samochodu w przeważającej części decydują się firmy. Klientom indywidualnym natomiast zdecydowanie bardziej odpowiada samochód z drugiej ręki.

Auta używane są chętnie sprowadzane z Zachodu, głównie z Niemiec. Polacy kupują je z większym spokojem chociażby w kwestii dostępności części zamiennych. Do najpopularniejszych marek należą BMW, Opel, Volkswagen czy Audi. Co ciekawe jednak polscy kierowcy coraz przychylniejszym wzrokiem patrzą również na samochody japońskie, a nawet amerykańskie.

Zainteresowanie samochodami używanymi wśród polskich kupujących wzrosło w ostatnim roku i to dosyć znacząco, bo nawet o kilkanaście procent. Innym zauważalnym trendem pozostaje również wybieranie coraz młodszych samochodów. Nie ulega wątpliwości, że Polacy mogą sobie pozwolić na więcej niż dawniej. Auta wybierają również bardziej świadomie. Są gotowi przeznaczyć na zakup samochodu wyższą kwotę. Stawiają natomiast na markę i bezpieczeństwo, co zdaniem analityków rynku motoryzacyjnego jest pozytywnym trendem. Gwarantującym ochronę uczestników ruchu drogowego, jak również środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *